Jak si vybrat kabelku - několik doporučení jak na to!  

V šatníku bychom měli mít alespoň 5 kabelek, jednu do práce, na sport, na výlety,  jednu společenskou a také na běžné nákupy, abychom kromě módy dbali i na životní prostředí. Jak si kabelku tedy vybrat? Je potřeba si předem rozmyslet několik věcí, nabízíme vám několik doporučení. Každopádně mějte na paměti, že nejdůležitější je, jak se cítíte Vy sami, co se líbí Vám a vsázejte hlavně na vlastní intuici.

  • Jaké barvy oblečení nosíte nejčastěji

Pokud nosíte elegantní módu a jednobarevné oblečení, máte velký výběr můžete zvolit jednobarevné elegantní kabelky, ale můžete si dovolit i módní a křiklavé barvy. Klasickými barvami jako je černá, bílá, šedá, béžová a hnědá či červená vsadíte na jistotu. Pokud toužíte po výrazné kabelce, která se nedá přehlédnout volte barvy jako je modrá, zelená, žlutá, oranžová. Barevná kabelka vaše oblečení rozzáří. Ke společenským outfitům či večerní róbě se zas bude skvělé hodit barva zlatá, stříbrná, champagne, diamantová černá či bílá perlička.

  • Jaký máte typ postavy 

Obecně platí, že k ženám, které jsou menší a hubenější, se hodí menší rozměry kabelek a naopak, k ženám plnoštíhlejší nebo vyšší postavy se více hodí zejména kabelky větších velikostí. Je to proto, že kabelka zvýrazňuje místa, kterých se na Vašem těle dotýká. Pokud chceme zdůraznit dekolt, je vhodná kabelka přes rameno a do pasu, k ženám plnoštíhlejší postavy, se hodí větší kabelky z tenčích materiálů a dlouhými uchy. Menším ženám bude slušet menší kabelka přes rameno a také batůžky či vaky, které je opticky prodlouží. K hubeným vysokým ženám se hodí skoro všechny typy kabelek.

  • Jak chcete kabelku nosit

Pokud se řadíte mezi praktičtější typy, pak se vám bude hodit kabelka přes rameno  nebo s delším popruhem tzv. crossbody, o kterou se dále nemusíte starat a máte volné ruce. Taková kabelka se hodí vždy a určitě ji využijete na výletě, na nákupech či při běžném nošení. Poslední dobou bývají hitem i vaky, které jsou vhodnou variantou pro ty, co nechtějí nosit batůžky. Ke společenským událostem se velké kabelky nehodí, zde volte menší a zdobné psaníčko do ruky nebo elegantní kabelky menších rozměrů s např. řetízkovým pruhem. Navíc psaníčka, která jsou méně zdobná a větších rozměrů, lze využít na denní nošení.

  •  Jak vybrat velikost kabelky 

Zamyslete se nejprve na tím, co budete chtít v kabelce nosit, vytvořte si seznam, který napoví, jak velikost zvolit. Pokud budete v kabelce nosit peněženku, parfém, klíče diář a mobil, bude Vám stačit malá kabelka. Nosnost menších kabelek je do 0,5 Kg. V případě, že budete chtít v kabelce nosit dokumenty, notebook či sportovní oblečení, bude potřeba větší kabelka, nosnost větší kabelky je kolem 3 kg.

  • Jaký zvolit materiál 

Materiál kabelky se samozřejmě odráží do ceny a každý materiál vyžaduje jinou péči. U kabelek, které chcete nosit do práce a které budete tedy nosit i nejčastěji doporučujeme materiál kůži. Kabelka bude působit luxusně a dlouho vám také vydrží. Doporučuje se koženou kabelku naimpregnovat krémy, chráníte ji před nečistotami a před vysycháním. Další možnost je syntetický materiál, například eko kůže, tento materiál vydrží méně a je samozřejmě levnější než klasická kůže. Kromě toho, že jsou kabelky levnější, tak další výhodou je, že bývají pestřejší a výraznější a jsou tedy vhodné pro ženy, které sledují měnící se módní trendy. Dále jsou textilní kabelky, které mají také menší životnost a jsou vhodné na výlety, sport nebo na nákupy. U těchto kabelek dodržujte péči danou výrobcem.

Přejeme hodně štěstí při výběru nové kabelky!

Tým Kabelkomanie.cz

 

imageresize